Gruaja ime e dashur

Gruaja ime i ka pas 4 te dashur para meje, se kam mar virgjine por Une e dua teper shume dhe nuk… — Mirmrama shqiptart e mi valla bilah kur pi nij tu than qova dore ne grun jo se du grun po mplas zemra. Po une bre e du grun tem tranohna mas saj qka thot ajo fjala e saj osht amin per mu. Nuk ka njeri nbot qe e du ma shum se ata prej dites tpar qe e kum pa une pata than qikjo osht gruja qe kam me kalu jeten me ta.

Gruaja jem i ka pas 4 frajera para meje dmth une jam i pesti per ta po kjo per mu ska lu rol hiq bile ata nuk u kan virgjine po sum ka interesu mu qka ka ba ntkalumen me ransi osht e ardhmja edhe e tashmja a nashta un jam pak ma i modernizum nkto far aspekte sa qe kaniher i shohum frajerat e saj qe i ka pas e ngucii ja boj allahile hajt kallzom a tkan knaq ma shum kta a une e ja nis e kesh ma puth ballin thot lej kto sene se ti je dashnija e jetes tem.

Tani mu mbahet zemra mal e kapi e dushi kudo qe jena nkafe a nrrug sma nin nalum dushum knaqum krejt. O Shqiptar a dini pse kini probleme me gra se jeni te eger qoni dore ne to i sosni,ka tsillni i rreni,kurr nuk munohni mi kuptu,per gjithqka i rrini nqaf,e llogaritni si me kan skllav i juvi he marre ju koft. Tani po kish ktu prej juve tu than mka tradhtu gruja,poo normalitikisht qe te tradh oj shqipe se ajo lop tyben sosht edhe ajo ka ndjenja e din me dasht bile gruja dashuron ma shum se burri,normalitikisht nese burri e ban punen qe me dasht gruja se ti sillu si kapadai me ta tyben stka dasht kurr as quq ska me ta ba bile bile veq mos ti ardht mundsia me te tradhtu e tani mos kukatni.

“Dua divorcin!”, i tha ai pas 10 vitesh martesë… Gruaja pranon të firmosë me 1 kusht të çuditshëm!

Po qka kish me ndodh me mu nese rasti jem qe e kam mar grun jo virgjine plus 4 i ka pas para meje,nese une isha sill keq me grun tem tu ja permen tkalumen e tu e maltretu a po menoni qe mkish duru a? Joo shoqi jem se qasi kohe u ardh qe nuk tduron mi hyp nqaf kerkush ndit tsodit. Po un gjithmon jam munu me gjet ni gjuh tperbashket me ta e me dasht e me i nejt gati e me respektu. Po ma ka qu Zoti lumturin teper te madhe me grun tem.

Edhe familjen ma don edhe ma respekton kurr nana jem sdin ni fjal tkeqe prej grus tem. Ska ma mir se me pas lumturi edhe harmoni me familjen. Kur po shkrujn do gra ma bani burri kshtu e mtradhtoj e qoj dore ne mu e mperzuni veq pe kapi kryt edhe sidomos po jon asi gra qe skan pas frajera ma heret. Ma mir ish me pas grun me tkalume e me kan profi edhe nshtrat edhe ngjithqka se ajo din qysh mu sill nlidhje e kto qe spo kan ma perpara e qe po martohen me tparin,nuk po din mu sill per qata po jav shtroin zullumin burrat e juv.

Pervoja krejt senet i ndreq ne gjdo aspekt,edhe pervoja e grus me djemt e tjer sish e keqe. Qohet shqiptari thot ja un skisha mujt kurr se kur isha kan tu bo mardhanje me ta mu kish kujtu aj ishi i saj. Mu personalisht mpat than njani po i thash o shoqi jem ti kur tknaqesh me grun tane maj met qaty e jo te hallku thojke jaa smuj ashtu une kerqysh thash grahi burr se me kit tru skena me shku kurr perpara hiq. Ma keq se me kan katunar e mos me kuptu grun ska hiq.

Ka kalu ajo koha e ktynehershit mu kollit veq burri. Se ateher kan jetu me kanun te lek dugagjinit ku gruja ska pas kurrfar vlere po mu nal e me lexu fen muslimane quditni bre po nalt e ka ngrit Zoti femren,po kur Zoti i madhnum e ka ngrit femren lart kush jena na qe me shkel ka tsillum,hajt kallzom kush jena na? Po shyqyr prej Allahut drejtsija e tij gjithmon shkon ne vend,edhe tash kan nis vet grat me u pavarsu e edhe naj dit se ska me guxu kush mi than grus tvet i ki syt e zi.

Nese e dojn njani tjetrin mir nese jo ma mir kan mu nda se mu qu dore mes veti. Un veq ju pershendes e ju uroj ni vikend shum te bukur qofshit te lumtur te gjithe.

Naten e mir shqipet ane e mban botes. June 14, Histori Te Jetes.Uroj qe kjo leter te te gjeje mire. E di qe sje mire se dikush qe ti se njeh dhe se di seshte mire.

Kjo thyerje e madhe e Durresit a te le nje shije apo jo? Nuk e di. Kam dashur qe keto vite ti le pas me te gjitha kujtimet e nje adoleshence te hidhur dhe te coroditur. Le te shuhet dhe te shkermoqet kam menduar dikur, ca po ndodh sot? A mendoj dhe deshiroj keshtu.? Vetja ime pergjigjet: Jo.

Nuk e deshiroj kete as nga skutat me te errreta te shpirtit tim te trazuar. Durresi i ndrojtjeve dhe kujtimeve te mia te keqija te viteve te kaluara dhe Durresi i sotshem qe eshte shkaterruar si ne endrat e deshirat e mija, E vuaj kete pa mase!

Nuk e paskam dashur dhe nuk e dua! I therras ndergjegjes, A ja vlen? Sigurisht qe jo! Ceshte me rendesishme nuk e paskam pasur kaq te madh inatin me Durresin. Qytet i dashur dhe i urryer!

I urryer per disa vite dhe i dashur per shume te tjere? Me dhem zemra. Nuk kam menduar qe do te te ndodh kjo. Nuk jam e vetmuar ne kete skaj verior te Evropes dhe as e lene nga njerezit e dashur.

Kam tre femijet e mi dhe nje te dashur qe ma mbush jeten me gezim e dashuri, bile e kam dhe nje qen qe e dua shume Ekkon 12 vjec. Po pa e menduar se do te ndodh kjo e ndjej veten lakurq dhe te vetmuar, te braktisur si asnjehere me pare.

Plot brenga. Dashuri dhe urrejtje me bollek. Une te fal!

gruaja ime e dashur

Prandaj kete termet e perballoj dhe Durrsi do ta perballoj. E perballoj me deshiren dhe dashurin per te miren. E dashur vetja ime!

Nuk kam ndonje mallkim edhe pse kam perballuar burgun e babit, internimin e mamit, sakrificat e gjyshit per ne, poshterimin e neveritjen e atyre ne pushtet, dyftyrsine e ca te tjerve, sinqeritetin dhe miresine e vetem nje grushti te vogel njerzish.

Deshiroj te shoh ringritjen e Shqiperise nga rrenojat e Durresit dhe e deshiroj me gjithe shpirt.Sabri Fejzullahu sot mbush 72 vjet. Shume urime ditelindjen - ke dhi n'to. Gezuar ditelindjen urime. Urime Ditelindjen. Te kjo foto ke dale si CR7. Paq shendet dhe lumturi! Qyteti yll ne qiell sa bukur shendrit kjo hena e zbeh po na falTrendafil i celur, urime per gjithe jeten!

Per ditelindjen tende desha te te dhuroja dicka te vecante, te kendshme, fantastike, por nuk mu duk Shume kilometra na ndajne, por dashuria ime per ty kalon cdo limitsidomos ne kete dite. We wish your birthday and every day be filled with the warmth of sunshine, the happiness of smiles, the sounds of laughter and the feeling of love. Ne kopeshtin ku sa here vijme na mbush me domate, patate, qepe! Urime vjecarja ime. Joyeux anniversaire. Dita ma e madhe per ty une sjom me ty Po du met pa edhe niher tu m'kqyr en sy.

Me mungon shume. Urime Ditelindjen! Published on Sat, 30 May Urime loqka ime. Gezuar ditelindjen dashuria IME, jetofsh edhe Find latest user contributes and activities regarding information of Urime Ditelindjen's accomplishments and song's profile. Shume urime yll! Ora News Emisione. See more of Urime per Ditelindje on Facebook. Shyhretja mbushi 58 vjet. Urime e Dashura Ime. Urime Per Ditelindje eshte nje faqe ku mund te kerkoni urime dhe videoklipe per familjaret tuaj. Chords for Shume Urime per tyGezuar ditelindjen!!!.From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Puna ime e dashur. My tough love worked. Last Update: Usage Frequency: 1 Quality:. Gruaja ime e dashur. My dear wife. Motra ime e bukur. My baby sister. Pamela ime e dashur. My sweet, sweet Pamela. Zemra ime e dashur. My sweet baby.

gruaja ime e dashur

Vajza ime e dashur! My dear girl. My sweet daughter.

E dashur. More context All My memories Ask Google. Add a translation. Albanian Puna ime e dashur. English My tough love worked. Albanian Gruaja ime e dashur.Nje foto e bere nga Viktor skapi ne belikun tone te dashur,nuk e di por un mendoj qe orenj katundi ka nje peisazh shume te bukur ne rrethin e librazhdit duhet vizituar patjeter. Jump to. Sections of this page.

Accessibility help. Email or phone Password Forgotten account? Log In. Forgotten account? Not Now.

Burri im i dashur

Community See all. About See all. Page transparency See More. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. See actions taken by the people who manage and post content. Related Pages. Me mu e ke? Funares Village Local business. Forca Rinia Librazhd Cause. Librazhdi denoncon Public figure. Shkolla "Zdrajsh Qender" School. DeeJay Albani Local business.

Home for holiday in Sarande Local business. XHamia Dragostunje Education. Rrethi Puke Fictional character. Pages liked by this Page. Florjan Binaj. Debora e video e bere nga viktor skapi bravo bravo. Nje foto e bere nga Viktor skapi ne belikun tone te dashur,nuk e di por un mendoj qe orenj katundi ka nje peisazh shume te bukur ne rrethin e librazhdit duhet vizituar patjeter Me rrespekt Landi Skapi.

See all. See more.Kaltrina Selimi - Ditelindja Official Audio. See more of Urime per Ditelindje on Facebook. Shume Urime Ditelindjen dhe se bashku te festojm te gjitha ditelindjet. April 11, Te kjo foto ke dale si CR7. Urime Ditelindjen, Find more detailed information about Urime Ditelindjen's activities - contributes by users. Qyteti yll ne qiell sa bukur shendrit kjo hena e zbeh po na falTrendafil i celur, urime per gjithe jeten!

Per ditelindjen tende desha te te dhuroja dicka te vecante, te kendshme, fantastike, por nuk mu duk Shume kilometra na ndajne, por dashuria ime per ty kalon cdo limitsidomos ne kete dite. Urime ditlindjen i shtrenjti im. U befsh vjece. Slivova News. Faleminderit qe mi ke plotesuar te gjitha deshirat dhe me ke mbajtur si nje princeshe! Gezuar Ditelindjen!

Gold MC — A e din pse? Recent Comments for urime ditelindjen per tezen dyqane ne shitje ne tirane sot urime per ditelindjen per dajen urime per ditlindje per shoqen e ngusht urime fejesa poezi restorante ne shitje urime per diplomim te vajzes bar kafe me qera urime per ditelindje poezi per djalin tim. December 31, Jam personi me me fat qe kam per te kaluar jeten krahe teje.

Te dua shume bukuroshja ime, jeta ime, zemra ime dhe vete jeta ime. Ne kopeshtin ku sa here vijme na mbush me domate, patate, qepe! Urime vjecarja ime. Chords: Bm, Em, Am, G. Happy Birthday! Zejnullah Jakupi. Suggested: urime ditelindjen vajza ime.

\

Ich liebe dich und deine Mutter bedingungslos. Edhe sot ne vjetorin tend, serish te gjeta duke punuar si gjithmone ne kopeshtin qe te mban gjalle dhe te re, ne kopeshtin qe te perterin shpirtin. Dita ma e madhe per ty une sjom me ty Po du met pa edhe niher tu m'kqyr en sy.C'te bej? Aliu r. Amin ja rabil alemin! Gruaja jote! Profeti Muhamed a. Dashuria eshte poezia e ndjenjave. Ajo shikon jo me sy, por me shpirt. Te dashurosh do te thote te jetosh. Dashuria nuk eshte art.

gruaja ime e dashur

Eshte ndjenja me sublime qe te ngren lart. Aq keq,sa nusja shkon tek farmacisti dhe i kerkon t'i japenje helm qe ta helmonte vjehrren pa e marre vesh njeri.

Farmacisti i dha nuses nje pluhur. Nusja filloi t'i hidhte nga pak ne gjelle cdo dite nga pluhuri i bardhe dhe filloite sillej mire me vjehrren,te ciles i kishte mbetur vetem nje muaj jete. Pasi kalon nje muaj,vjen perseri tek farmacisti dhe i thote :"Dua kunderhelmin e ketij helmi.

Tani vjehrra ime ka ndryshuar. Eshte bere njeri i mire! Shkojme shume mire bashke,nuk mund ta le te vdese". Farmacisti i vjeter i pergjigjet :"Nuk ka nevoje per kunderhelm. Helmi qe te dhashe ty,ishte thjesht kripe". Por ka disa kujtime qe sado te largeta,nuk do te duken kurre te vjeteruara,nuk do te zhduken kurre.! Mbreti nderhyri:''Jo,Mbret i vertet eshte ai qe as e njohim e as na njeh,qe ka nje shtepi te vogel ne te cilen gjen strehe,te ardhura qe i mjaftojne dhe nje bashkeshorte te mire.

Profeti a. Le te jete qellim kryesor devotshmeria dhe dashuria! Nje Burre i kulturuar i thote:-Zemer, dukesh shume simpatike me gojen mbyllur! Then click here!


thoughts on “Gruaja ime e dashur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *